• ATLAS GLOBAL 4 Gece 5 Gün Tam Pansiyon Hakkında Genel Bilgiler

  Tur Programı

  1.GÜN  İSTANBUL– SARAYBOSNA( Başçarşı)                                                 

  Gezimizin ilk günü, uçuştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Saraybosna  Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve AliyaIzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı’dagezinti,ardından öğle yemeğimizi alacağımız restaurantagidiyoruz.Yemeğinardından,Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret.Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile SahatKula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme,at meydan da gezinti (eski hipodrom), Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir ardındanakşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana geçiyoruz.Akşam yemeği bitiminde otelimize varış ve konaklama.

  2.GÜN  SARAYBOSNA (Mostar - Poçitel - Blagaj)

  Otelde alınan sabah kahvaltısından sonraBosna Hersek'in en meşhur şehri olan Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2,5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görme, daha sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırdaki karakol köyü konumundaki, Unesco Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Poçitel, 1471 yılında Osmanlı İmparatorluğu'na geçmiş ve elden çıktığı 1878 yılına kadar stratejik önemini korumuştur. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan köyde çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretmemizin ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini ziyaret ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Öğle yemeğimizin ardından Mostar şehir merkezine hareket. Mostar’a varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda göreceğimiz en önemli eser şehrin simge yapısı Mostar Köprüsü olacak. Şehrin kalbinden geçen Neretva Nehri'ne Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında 456 adet kalıp taş ile inşa edilen Mostar Köprüsü şehre de adını verecek kadar önemli bir Osmanlı şaheseredir. Köprü, 1993 yılının Kasım ayında Hırvat topçularının günlerce süren ateşi sonucunda yıkıldı. Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere, Unesco ve Dünya Bankası'nın da desteğiyle bir Türk firması tarafından, nehirden çıkan orijinal taşları da kullanılarak yeniden inşa edilen köprü 2004 yılında tekrar açılmıştır. Oldukça eski bir şehir olan Mostar’ın Arnavut kaldırımlı dar sokaklarından yürüyerek ulaşacağımız Koski Mehmet Paşa Camii göreceğimiz bir diğer önemli eser olup, aynı zamanda en güzel köprü fotoğrafını çekebileceğimiz noktadır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar alışveriş ve kişisel keşifleriniz için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde otobüsümüzde toplanıyor ve akşam yemeğimizi alacağımız dönüş yolumuzda bulunan Jablanica şehrine hareket ,meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna daki otelimizde hareket ediyoruz Saraybosna'ya varış. Geceleme otelimizde.

  3.GÜN  SARAYBOSNA( Travnik )

   Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmed’in su içtiği (Göksu) PlavaVodayı ziyaret ve ardından Öğle yemegi için mola veriyoruz.Öğle yemeği sonrası  Göksu da lasva nehri kaynağı kıyısında alışveriş  ve dinlenme için serbest zaman . Saraybosna şehrine gitmek için yola çıkıyoruz . Konaklayacağımız otele geçiyoruz.Akşam yemeği konaklayacağımız otelde açık büfedir.

  4.GÜN   SARAYBOSNA

  Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından alışverişve Bosna Hersek'inkeyfiniçıkarmakiçinserbestzaman .Akşamyemeğiotelimizde

  5.GÜN   SARAYBOSNA ( Savaş Tüneli - Vrelo Bosna )

  Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz.Turumuz Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı savaş tünelini ve müzesini ziyaretle başlıyor. Hüzünlü savaş tüneli videosunun ardından,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynagi) gezinti ve serbest zaman.İsteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna da fayton turu yapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardından alişveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarşıya hareket .Başçarşı da alışveriş için serbest zaman . Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalanına hareket check in işlemlerinin ardından bir başka UKBA turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşma.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Atlas Global Havayolları ile ekonomi sınıfı Saraybosna gidiş – dönüş uçak biletleri ve alan vergileri,
  Saraybosna’da 4 gece 4 yıldız otelde oda kahvaltı konaklamalar
  Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler
  Şehir konaklama vergisi ve sigortası 
  Türkçe Rehberlik Hizmeti
  Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (Tünel, Blagaj Tekkesi, Travnik Kalesi, Mostar eski şehre giriş,Milli Park)
   

  4 Öğle ve 4 akşam yemekleri 
  Programda belirtilen tüm şehir Gezileri

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Kişisel harcamalar
  Yurt dışı çıkış harcı
  Yurt dışı seyahat sağlık sigortası 

   

   

                Yasin çelik                                         

      ( Bilgi işlem ve operasyon  )

             0553 690 10 54

 • Sakarya Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Batumlu Karadeniz Turu
  Sakarya Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Batumlu Karadeniz Turu

  1.Gün: 27.03.2018 : Samsuna varış.Kahvaltımızı aldıktan sonra ilk olarak Bandırma Vapuru,Atatürk Anıtı,Tütün İskelesi,Rus Pazarı Gezimizi yaptıktan sonra Öğle yemeğimizi Terme'de Meşhur Terme Pidesi olarak alıyoruz.Şimdiki Durağımız Ordu.Boztepeye çıkıyoruz ve Orduya kuşbakışı bakıyoruz.Ardından Ziyaretlerimizi bitirip Giresun'da Otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde (Amazon Otel)

   

  2. Gün: 28.03.2018 Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra  Trabzon'a hareket ediyor  Trabzon merkezde bulunan Ayasofya Camii ve Atatürk Köşkü gezilerimizi yapıyor Trabzon'un Meşhur Kazaziye Gümüşlerinin tanıtımının yapıldığı Tuğana Gümüş'e uğruyor alışveriş yapıyoruz.Çayın tarladan Nasıl geldiğini görmek için bir Çay fabrikası ziyaretimizi yapıyor Mühendis eşliğinde fabrikayı geziyoruz.Sürmene Merkezde meşhur Bıçaklarından alışveriş yapıyor Uzungöl'e hareket ediyoruz.Göl etrafında gezinti yapıp Extra ( 20 TL) olarak 45dk süren Karaster Yaylasına çıkıyor Yayla hayatını gözlemliyoruz.Uzungölün bir avuç su birikintisi olarak görünen yerinden fotoğraf çekiniyor Uzungöl'e dönüyoruz.Gezimizi bitirip  Otelimize yerleşiyoruz.Sahil Otel

   

  3.Gün: 29.03.2018 Sabah  otelimizde erkenden kalkıp kahvaltımızı yapıyor ve Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz.Batum Maceramız başlamış oluyor.İlk Olarak Aziz Andre ve Aziz Matias Anıtı,Gonio Apsaros Kalesi,Çoruhun Denize karıştığı Müthiş Deltayı fotoğraflıyor ardından Yeni Sahilden Devam ediyoruz.Ters Şişe gibi olan Adalet Sarayı,Ters İnşa edilmiş White restoran ve Batum Limanını geziyoruz.Türk restoranda Meşhur Artvin Döneri yiyor ve Şehir gezimize devam ediyoruz. Batum Boulvard ve Avrupa Meydanı,Medea ve Altın Post Anıtı,Batum Tiyatro Binasını da gezdikten sonra Vakit Durumumuza göre Extra Olarak Teleferiğe binip Batumu yüksekten Seyredebiliriz.Sarp Sınır Kapısına gidiyor turumuzu bitirip Ayder Yaylasında bulunan Otelimize geçiyoruz.Elif Otel

   

  4.Gün: 30.03.2018  Sabah erken kalkıp kahvaltımızı alıyoruz.Ardından Yaylada serbest zaman veriyoruz.Mucit Amca'ya uğrayıp Muhlama Malzemesi,Tereyağı ve Peynir alışverişi yapıp Extra olarak (12.5 TL Gidiş-12.5 TL Dönüş Toplam 25 TL) Sevdaluk Dizisinin çekildiği Fırtına Vadisi,Çinçiva Köyü,Tarihi Kemer Köprüsü ve Zilkaleye geliyoruz.Rize'ye geliyoruz önce Rizeye uğruyor merkezinde kısa bir gezinti yapıp Yöresel Ürünlerin satıldığı TEKPA Satış Fabrikasına uğruyor yöresel ürünler üzerine alışveriş yapıyoruz.Şanslı misafirlerimize çekilişle hediye veriyoruz.Ardından Meşhur Kuru Fasülyesinden öğle yemeğimizi alıp dönüşe geçiyor bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.