0850 303 00 16

Yurtiçi Turlar

24.09.2017
07:00
A+ A-

ADALAR TURU 65 ₺

 

 

Tur Programı

 

Belirtilen tarihte misafirlerimizi aracımızla alarak, Adalar gezimiz için Kartal’dan kalkan vapura biniyoruz. Burgazada ve Kınalıada’yı görüp Heybeliada’ya iniyoruz. Tarihi 1773’e kadar dayanan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) görüp kısa tur programımıza başlıyoruz. Adanın en yüksek noktası olan Değirmen  Burnu’na çıkıyoruz. Değirmen Burnu’ndan mükemmel manzarayı fotoğraflıyoruz. Ardından ada merkezine iniyoruz..Yol üzerinde Heybeliada Ruhban Okulu Binası ve  İsmet İnönü’nün Evi’ni görüyoruz. Kısa bir çay molası ardından tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada’da öğle yemeği ardından Birlik Meydanı’ndan  büyük tura (14 km)  çıkıyoruz.   Birbirinden görkemli köşkler, konaklar, çam ağaçları arasında Dil Burnu mesire yerinin sırtından geçiyoruz. Yörük Ali Plajı’nı altımızda bırakıp koyu dolaşarak bu defa Aya Yorgi Kilisesi eteğinden geçiyoruz. Kilise tepemizde kalıyor. Burada çay molası verip , Aya Yorgi kilisesine çıkıyoruz. Ünlü romancı Reşat Nuri Güntekin'in Evi’ni de uzaktan görüp, Sedef Adası manzarası eşliğinde, kıyıda demirli teknelere bakan, restoranlar ve çarşının arkasından geçip fayton parkına ulaşıyoruz.  Adaya veda etmeden önce vapur saatine kadar serbest zaman verip Kabataş’a dönüyoruz. Kartal’da bizi bekleyen aracımıza binip SAKARYA’ya hareket ediyoruz.  
 
Geziye Gelirken

.: Programda doğa yürüyüşü de olacak. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın.
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda 
üşüyebilirsiniz.)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur.
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın.
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz.
.: Varsa ilaçlarınız.
.: Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil.

 

Açıklamalar

 

Gezi Süremiz, sabah belirtilen yerlerde alınarak başlar. Müze ören yeri giriş ücretleri acentamıza aittir.   Tur öncesi veya tur içinde hava muhalefeti deprem, sel, yangın v.b gibi sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Ukba turizm Seyahat Acentesi'nin sorumluluğu yoktur. Turlarımız Sakarya’dan hareket ettiği anda başlar, Sakarya’ya dönüldüğü anda biter. Turlarımız  otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı düşünülemez. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.  Misafirlerimiz gezi dönüşünde belirtmiş olduğumuz kalkış noktalarında inebilirler. Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı olabilecek gecikmelerden seyahat acentemiz sorumlu tutulamaz. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Numaralar rezervasyon sırasına göre düzenlenir. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır. Öğrenci misafirlerimiz öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ukba Turizm’de saklıdır. Turun iptali durumunda Ukba Turizm iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.01.01.2008 N/S.BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

Rehber gerekli gördüğü takdirde tur programını gerçekleştirmek kaydıyla programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler  Dahil Olmayan Hizmetler
 * Kartal- Büyükada-Heybeliada vapur geçiş ücretleri. * Tüm kişisel harcamalar.
* Lüks araçlarla ulaşım. * Fayton Turları.
* profosyonel rehberlik hizmeti.